Wynagrodzenie za pomoc świadczoną w ramach stałej obsługi prawnej określone zostaje w zawieranej z Klientem umowie o stałą obsługę prawną. Z reguły ustalane jest wynagrodzenie w formie miesięcznego ryczałtu w wynegocjowanej wysokości. Kancelaria rezerwuje sobie, również w ramach stałej pomocy prawnej, prawo wyróżnienia zleceń o największym stopniu skomplikowania prawnego, wymagających znacznego nakładu pracy i zaangażowania większej ilości osób, lub o szczególnie wysokiej wartości przedmiotu sporu (transakcji), których zlecanie i rozliczanie odbywać się będzie według indywidualnych zasad, odrębnie ustalonych z Klientem.
Jednocześnie Kancelarii przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za prowadzenie spraw sądowych, egzekucyjnych, administracyjnych oraz polubownych w wysokości zasądzonych, bądź przyznanych kosztów zastępstwa procesowego, na podstawie postanowienia Sądu lub Komornika. Do tego wynagrodzenia doliczany jest podatek VAT w wysokości 23%, który ponosi Klient, zaś w/w koszty zastępstwa ponosi przeciwnik procesowy Klienta.
Kancelaria proponuje także inne alternatywne systemy rozliczeń z tytułu świadczonej pomocy prawnej, stosowane w wypadkach innych niż stała obsługa prawna:
- system godzinowy, tj. wynagrodzenie uzależnione jest od liczby przepracowanych godzin
- system rozliczania za zastępstwo procesowe (za każdą prowadzoną sprawę)